Rahvusvahelised vabatahtlikud looduskaitsjad kogunevad Tartusse konverentsile ja soid päästma

Eestimaa Looduse Fond korralda tänavu juulis Palupõhjal talgukooli.

FOTO: Artur Laugamets/Tartu Postimees

Eestimaa Looduse Fondi (ELF) ja Euroopa Liidu looduskaitse programmi Life projektide järelevalve ja ekspertide organisatsiooni NEEMO korraldusel algas Tartus kolmepäevane looduskaitse vabatahtlikele pühendatud rahvusvaheline konverents.

Kolmapäeval alanud konverentsile kogunes suur hulk iga päev Euroopa looduse tarvis töötavate vabatahtlikega tegelevate organisatsioonide esindajaid ja vabatahtlikke, teatas ELF-i pressiesindaja BNS-ile.

ELF-i teatel on vabatahtlikkus on Euroopa ning maailma looduse säilimisele ülioluline. See kätkeb endas suurt ampluaad tegevusi ja võimalusi – see võib olla looduses ehitamine, taastamine ja jälgimine, kampaaniates kaasa löömine, seda saab teha arvuti taga, seda saab teha enda kodu ümbruses või külastades teisi riike. «Siia alla käib nii kodanikuteadus ja looduskaitse talgud, linnuvaatlused, prügi koristamine kui ka keskkonnaprobleemist info jagamine enda tuttavatele. Võimalusi on tohutult palju ning on meeldiv, et me nende kolme päeva jooksul saame info Euroopas selle eesrinnas toimuvast,» ütles konverentsi korraldajaid Siim Kuresoo ELF-ist.

«Sattusin Eestisse looduskaitse vabatahtlikuks ülikooli kaudu,» ütles tänasel konverentsil ELF-i vabatahtlik Celia López Cañizares Hispaaniast. «Olles siin juba mõned kuud elanud, saan teha väga teistmoodi looduskaitset – Hispaanias tegelesin peamiselt loomadega, kuid siin saab looduskaitsetalgute raames tegelda elupaikade ja taimede elurikkuse säilimise nimel, mis on väga põnev. Samuti on Eesti vabatahtlikud ka vanemad inimesed ja lastega pered ning neid on tõesti igalt elualalt, ning loodus on siin ju imeline ja teistmoodi,» lisas Celia. 

«Surve meie keskkonnale on väga suur, seega peame meiega ka selle eest vastutama, selle nimel tegutsema. Suurepärane on tõdeda, et need Eestisse kogunenud inimesed, kes vabatahtlikele võimalusi otsivad ja oskusi õpetavad ning meie looduse tervise heaks teaduslikult tõestatud olulisi algatusi ette võtavad, on nii kõrgelt motiveeritud,» ütles Siim Kuresoo.

Neljapäeval lähevad konverentsil osalejad Soosaare sohu Alam-Pedja looduskaitsealale Viljandimaal, et taastada sealse soo looduslikku veerežiimi ja ehitada üheskoos tammid kuivenduskraavidele, mis viivad soost vett välja. Soosaare soos on need juba neljandad loodustalgud, mille jooksul on vabatahtlikud teinud üle 15 turbatammi. 

Kolmepäevast teadmiste ning kogemuste vahetamist rahastatakse Euroopa Liidu programmist Life. 

Tagasi üles