Suurfirmade metsaomand kasvab talumetsade arvel

Talumetsi on ajast aega majandatud püsimetsana, kus päris puudeta ei ole mets kunagi. See on jätkusuutlik ja keskkonnahoidlik viis metsa majandada. 

FOTO: Anneli Palo

Suurte raiemahtude eestkõnelejad kipuvad tihti rääkima kõigi Eesti erametsaomanike nimel, keda on kokku üle saja tuhande. Seejuures jäetakse tähelepanuta, et suurem osa neist on väikemetsaomanikud (vt 28. septembri keskkonnakülge). Kahel kolmandikul Eesti metsaomanikest on metsa vähem kui viis hektarit ja on ilmselge, et neid omanikke ei huvita eriti küsimus, kas lageraielangi suurus tohib olla seitse hektarit või rohkem.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Samal ajal suureneb meil pidevalt juriidiliste isikute (valdavalt suurte metsafirmade) käes oleva metsamaa osakaal, mis praeguseks on kasvanud 40 protsendini kogu Eesti erametsast. Tuletame meelde, et 25 aastat tagasi polnud Eestis õieti ühtegi juriidilisest isikust metsaomanikku ja omandireformi käigus said metsaomanikeks füüsilised isikud. Suurte metsafirmade metsaomand on tekkinud viimase 25 aasta jooksul talumetsade kokkuostmise teel.

Tagasi üles