Üleminek säästvale energeetikale ei kannata oodata

  • Energeetikasektor annab ligikaudu 88% Eesti kasvuhoonegaside emissioonist
  • Põlevkivisektori veekasutus on ligi 90% kogu Eesti veetarbimisest
  • Põlevkivienergeetika on jätkuvalt Eesti suurim vääveldioksiidi emiteerija
  • Põlevkivisektori osa SKTs on 4%

Taastuvenergia

FOTO: Pm

Säästva arengu asjatundjad on aastaid rääkinud ja kirjutanud vältimatust vajadusest energiapöörde järele, mis Eestis tähendab eelkõige üleminekut põlevkiviajast kestlikule, taastuvatel ressurssidel põhinevale energeetikale.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Seda on kas eiratud või naeruvääristatud. Nüüd on silmade sulgemise tagajärjed Kirde-Eesti kriisina käes. Head kriisi ei tohi raisku lasta – tuleb tegutseda.

Läinud nädalal väitis Ida-Viru Töötukassa juhataja Kuku raadios, et oli suhelnud «rohelistega», täpsustamata, kellega. Seejärel omistas ta «rohelistele» suhtumise, et kaevurid on «mustad ja halvad».

Asja lähemalt uurides selgus, et lugupeetud ametnik viitas oma jutuga mai lõpus Kiviõlis toimunud esimesele õiglase ülemineku ümarlauale, mille korraldasid Eestimaa Looduse Fond, Keskkonnaõiguse Keskus ja Eesti Roheline Liikumine. Ümarlaual osalesid erinevad pooled: keskkonnaministeerium, majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, ametiühingud, kohalikud omavalitsused, ettevõtted, teadlased ja kodanikuühendused. Saksamaa kogemust kaevanduste sulgemisest ja taastuvenergiale üleminekust jagas valdkonna ekspert Andreas Piwek.

Tagasi üles
Back