Joel Burke: Eesti on digimaailma superriik Siin elava ameeriklasena kohtun sageli välismaalastega, kes on kuulnud midagi e-valimistest, e-residentsusest või mõnest muust Eestiga seostatud e-st. Nad küsivad sageli kahtlevalt: «On nad seal tõesti nii tasemel?» Kuigi tavaliselt ei tasu uskuda kõike, mida kusagilt loed, pean tunnistama, et pilt, mille rahvusvaheline meedia on maalinud Eesti imelisest arengust maailma kõige kõvemaks digiriigiks, vastab tõele. Kahjuks ei ole nendes kajastustes tihti vaadatud kulisside taha – mis tegi tundmatust Ida-Euroopa riigist pealtnäha üleöö maailma tuntuima innovaatori?
Riigireformi Sihtasutuse aastaring sai täis Eile lõpetas oma tegevuse aasta tagasi loodud Riigireformi Sihtasutus, mis on oma tekkeloo ja tegevusega eeskujuks ka kõigile teistele, kes tõesti soovivad midagi ühiskonnas muuta, mitte ainult lobiseda. Samuti on eeskujulik, kuidas 27 lugupeetud ettevõtjat kavandasid oma tööd, nähes muuhulgas ette ka sihtasutuse lõpetamise, kui sellele seatud ülesanne saab täidetud. Tasub ära märkida, et sihtasutuse nõukogu koosseisu kuulusid endised riigikogu ja valitsuse liikmed, kogenud poliitika- ja ühiskonnaelueksperdid, kelle pädevuses riigielu tundjatena pole kellelgi põhjust kahelda.
Aimar Altosaar: muutused hoolsa aedniku kombel Töö lõpetanud Riigireformi SA tööle võiks anda eriti kõrge hinnangu, kui samalaadseid asutusi ei tuleks enam ellu kutsuda, vaid piisaks Riigireformi Radarist Riigielu Radariks kujunevast avaliku ja erasektori koostöös toimivast üksusest. See peaks andma nii avalikkusele kui ka valitsusele pidevalt infot, kas riigiaparaat koos omavalitsustega ja ühiskonna vajadused on vastavuses või vajavad mingid valdkonnad ajakohastamist. Meie põhiseaduslikud rööpad on hästi paigas, kuid edasi liikudes ei tohiks ühtegi pöörangut ega jaama maha magada!
Tagasi üles
Back